Beton towarowy – jakie są jego zastosowania?

Beton znajduje zastosowanie na wszystkich placach budowy, tworzy się z niego fundamenty i stropy, oraz drogi. Co warto wiedzieć na jego temat i jaki jego typ kupić? Kiedy możemy użyć beton zwykły, a kiedy korzystniej będzie poszukać firmy produkującej beton towarowy? Jeśli jesteś na etapie budowy domu to ten tekst będzie zdecydowanie dla Ciebie.

Beton towarowy a beton zwykły – czym się różnią?

Podstawową różnicę stanowi skład tego tworzywa. Beton zwykły jest mniej twardszy niż beton towarowy. Ten pierwszy składa się z mineralnego kruszywa skalnego, na przykład piasku, żwiru lub grysu, który jest następnie łączony z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne normy i jest o wiele bardziej mocny. W jego składzie są zawsze 2 typy kruszyw – drobne i grube, cement i woda, oraz dodatki uszlachetniające. Dzięki temu jest bardzo sprężysty.
Dodatkowo beton zwykły zazwyczaj robiony jest na placu budowy bezpośrednio przed użyciem, a beton towarowy tworzony jest na węzłach betoniarskich na przykład w województwie Mazowieckim i transportowany na plac budowy w specjalnych betonowozach. W rezultacie beton zwykły jest stosowany w odmiennych miejscach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Produkcja betonu towarowego jest w pełni zautomatyzowana. Maszyna wymierza proporcje i dawkuje dodawanie poszczególnych surowców. W związku z tym beton towarowy niezmiennie ma taką samą formułę, przepisową konsystencję i twardość. Nie ma także ryzyka popełnienia błędu przy jego produkowaniu. Robiony jest on przez wytwórnię i jako gotowy wyrób transportowany na plac budowy.
Ponieważ beton towarowy jest niezwykle trwały i jego cena nie jest wcale wygórowana, to wykorzystywany jest właściwie na wszystkich placach budowy. Konstruując budynek o wiele bezpieczniej jest zastosować gotowy beton towarowy od producenta i nie wystawiać się na ryzyko.

Gdzie kupić beton towarowy?

Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest bardzo często stosowanym materiałem, na rynku znajdziemy dużo jego wytwórni. Koniecznie pamiętaj aby przeczytać opinie o wytwórni, zanim kupimy stamtąd beton. Bezsprzecznie jakościowy beton towarowy znajdziesz w województwie Mazowieckim. Tu liderem na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Większość solidnych producentów betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, przykładowo przez System Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Zwróćcie także uwagę na to czy wytypowany przez was producent przywozi towar do wybranego przez Ciebie miejsca. W tym temacie na pewno nie rozczaruje Cię firma Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.