Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w licznych dziedzinach życia i gospodarki. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Warto wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Jakie właściwości posiada polietylen

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z polietylenu. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć również o takich rzeczach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas życia codziennego.

Nie wiesz gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko dzieli się je jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak wygląda proces produkcyjny worków foliowych?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To powoduje, że bez problemu można kontrolować wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Materiały stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie wiodącym trendem jest styl życia, który polega na dbaniu o  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów zdecydowało się zastąpić do tej pory używane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Na jakie rodzaje producenci dzielą worki foliowe?

Worki foliowe dostępne są w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o kształt, barwę czy wielkość. Niewiele osób rozmyśla z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka typów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są tworzone z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo przyjemne w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu tylko o niskiej gęstości. Dzięki temu są trwalsze i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego hałasu. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba rozważająca zakup musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy trwałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej są stosowane w przemyśle spożywczym.