Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów auta. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

Rewitalizacja lakieru samochodowego – sprawdź czy jej potrzebujesz

Karoseria samochodu jest także narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w rezultacie może powodować pojawienie się korozji.

Czasem nawet auta, które pozornie wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Bywa, że odpryski są drobne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o kondycję swoich aut. Jest to rozwiązanie skuteczne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem renowacji już uszkodzonych elementów.

Renowacja lakieru samochodowego – jak do niej podejść?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób odnawiają lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg działań, których zadaniem jest jak największe odświeżenie naszych aut.

Dla przykładu, na maskę można nałożyć ochronną folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Jak kłopot to do specjalisty

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda elegancko. Również jego cena rośnie kiedy jest on wypielęgnowany.

Wizyta w studio, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele kwestii. Pracownik salonu zbada kondycję lakieru w samochodzie i doradzi najlepszy sposób pielęgnacji.