Sprawdź jakie pompy mają zastosowania

Pompy tłokowe – co warto o nich wiedzieć?

Pompy tłokowe są to pompy wyporowe której element roboczy to tłok który porusza się w cylindrze ruchem posuwisto-zwrotnym. Na rynku będziemy w stanie znaleźć wiele rodzajów pomp tłokowych. Warto też nadmienić o zaletach tych pomp, którymi są zdolność pompowania gęstych cieczy. Natomiast do ich zastosowań należy transfery:

  • Ściernych a także żrących cieczy, którymi są kwasy winowe i osady,
  • Gorącej cieczy o temperaturze 100°C
  • Klejących płynów,
  • Gęstych i zamulonych cieczy.

Jednakże warto pamiętać iż pompy takie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a czasem remont pomp będzie konieczna.

Pompy wodne – co należy o nich wiedzieć?

Z pewnością dzięki temu, że mamy ciągły dostęp do wody możemy normalnie funkcjonować każdego dnia. Często aby mieć wyżej wspomniany dostęp wymagane jest zastosowanie pompy wodnej, która doprowadza wodę do miejsca zamieszkania a także ogródka. Na rynku dostępnych jest dużo typów takich urządzeń. Pompy wodne mają zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane przykładowo do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej czy też brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Pamiętaj jednak, że o pompy należy dbać, oraz trzeba liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być potrzebna.

Pompy hydroforowe- co warto o tym wiedzieć?

Pompy samozasysające, które nazywane są również pompami hydroforowymi, są ciekawą alternatywą dla pomp głębinowych. Stosuje się je wtedy, gdy woda znajduje się dość wysoko natomiast sama instalacja wodociągowa ma być wykonana tanio. Te pompy są samozasysające oraz chętnie są wybierane aby zasilić domki letniskowe, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo wydajniejsze modele bez wątpienia można wykorzystywać również w celach przemysłowych bądź do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu. Jednakże pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać oraz ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być konieczny.

Pompy wtryskowe- co warto o nich wiedzieć?

pompa wtryskowa to głównie używana do hydraulicznego wtrysku paliwa. Jednakżę poprzez ich minusy nie są one zbyt często wykorzystywane.

Pompy zębate – co warto o tym wiedzieć?

Ten rodzaj pomp cechują się bardzo trwałą konstrukcją a jego eksploatacja jest przedłużona. Czy zdajesz sobie sprawę że większość pomp zębatych jest dostępna z przyłączami które są w linii prostej a także pod kątem 90 stopni. Pompy są tak zaprojektowane żeby nie posiadały części gumowych, mające styczność z tłoczonym medium. Jeśli chodzi o zastosowania pomp to znajdują one je przykładowo w przemyśle cukierniczym, naftowym, lakierniczym, farmaceutycznym bądź chemicznym. Reasumując pompy zębate możemy znaleźć także w kilku innych gałęziach przemysłu. Pompy potrafią pracować z cieczą której temperatura jest wysoka a także idealnie nadają się do tłoczenia smoły.

Pompy wirowe- co warto o tym wiedzieć?

Dzięki zwartej konstrukcji, łatwemu użytkowaniu i wysokiej wydajności, pompy znajdują wiele zastosowań w przemyśle oraz budownictwie. Takie pompy mogą z powodzeniem pompować nie tylko wodę ale również ścieki. Dzięki temu pompy wirowe są chętnie instalowane zarówno w przemysłowych systemach kanalizacji ściekowej jak i instytucjach i obiektach użytku publicznego. Ponadto należy dodać że pompy wirowe są wysoce odporne na wysoce intensywną eksploatację. Pompy także mogą być używane do pompowania ścieków komunalnych czy też w przypadku osuszania pomieszczeń, które są zalane. Oprócz tego takie pompy znajdują zastosowanie też w innych branżach, takich jak energetyka, rolnictwo czy górnictwo.

Pompy nurnikowe – co warto o tym wiedzieć?

Pompy nurnikowe można wykorzystać głównie w ciężkich warunkach, bo zapewniają one ciągłość pracy. Głównie swoje zastosowanie znajdują w  przepompowywaniu bardzo zabrudzonej cieczy. Niemniej jednak ten typ pompy dobrze poradzi sobie też z oczyszczoną cieczą. W tych czasach profesjonalne pompy nurnikowe głównie wykorzystuje się do zasilania aparatów procesowych, albo do zatłaczania wody złożowej tak zwanej solanki.