TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać niesamowicie wysokie rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Gaz do diesla – czy jest to możliwe? Jaki wybrać

Na samym wstępie warto wytłumaczyć, jakiego rodzaju gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek może być zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest w zasadzie na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są przesadnie wysokie, a wszelkie badania twierdzą, że niezwykle sprawnie się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą kiedy mowa o LPG w samochodach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą liczne wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również z tego powodu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza hałas generowany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Same korzyści! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.